האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% מועבר לתרומה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

שלוה- האגודה הישראלית לטיפול באנשים עם מוגבלויות ושילובם בחברה

חזרה לעמוד העמותות
194 מעגלים

אהבה, תקווה, אמונה וכבוד האדם הם אבני היסוד של ארגון שלוה והם באים לידי ביטוי בכל התכניות וברוח השורה במקום. שלוה משרתת במרכזיה יותר מ- 500 פעוטות ילדים ונוער בתוכניות ייחודיות ותרפיות סביב לשעון, שבעה ימים בשבוע.
לכל ילד תכנית אישית שנועדה לקדמו לכדי מיצוי הפוטנציאל והעצמת יכולותיו החברתיות. בדרך זו גדלים סיכוייו לגדול בחיק המשפחה באורח נורמטיבי ולהשתלב בבגרותו בקהילה כאדם עצמאי כפי יכולותיו.
שלוה הוקמה ב- 1990 על ידי קלמן ומלכי סמואלס בעקבות ניסיונם האישי עם גידולו של יוסי בנם המיוחד, בבית ועל בסיס האמונה כי האחריות לדאוג לילדים עם צרכים מיוחדים אינה צריכה ליפול רק על המשפחה בה נולדו, אלא הם זקוקים וראויים לתמיכת הקהילה הרחבה ולהיות חלק ממנה. היכרותם האישית עם האתגר הכרוך בגידול ילד עם צרכים מיוחדים ורצונם העז להעניק למשפחות המתמודדות עם מציאות זהה מסגרת טיפולית תומכת הניעו להקמתה של שלוה.

בשלוה אנו שמים דגש מיוחד על המשפחות. תכניות שלוה השונות מבוססות על הטיפול בילד והעצמת משפחתו במקביל. על בסיס עיקרון זה נבנו כל תכניות שלוה: תכנית "אני ואמי" מעונות היום השיקומי, מעונות השילוב, תכנית אחה"צ, תכנית הבוגרות, תכנית הנופשון ותכנית הקיץ.
בזמן שהילד מטופל ומפתח מיומנויות חיים נהנים בני משפחתו מהיכולת לקיים אורח חיים תקין ובריא.
הצוות:
תכניות שלוה מנוהלות על ידי אנשי מקצוע המובילים בתחומם המביאים בחום ואהבה להישגים פורצי דרך בעבודתם עם הילדים.
מחקר ופיתוח:
מכון הלמידה ומחקר בשלוה בראשות פרופ' מלכה מרגלית מאוניברסיטת ת"א, פועל לקידום הבנת צרכיה של אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים בישראל ובעולם ולהטמעת הממצאים בקרב אנשי המקצוע, המשפחות והחברה כולה.
שילוב בקהילה:
שלוה מפעילה תכניות סנגור והסברה במגוון תחומי החיים, ביניהם מוזיקה, אמנות, ספורט ותקשורת על מנת לסייע בשילובם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים בחברה וכך ליצור חברה סובלנית ומקבלת יותר.

כל השירותים בשלוה ניתנים ללא עלות.

*התוכן באחריות העמותה
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name

כלל תכניות הליבה של שלוה מעוצבות באופן מיוחד על בסיס מודל חינוכי של  שילוב והתערבות מוקדמות שפותחו יחד ובשיתוף פעולה עם מגוון משרדי ממשלה. כל התכניות בשלוה בנויות כך שבכל תכנית ישנם מגוון של תרפיות הכוללות: ריפוי בעיסוק, תרפיה לגירוי תחושתי, פיזיותרפיה,  הידרו-תרפיה, תרפיה באמצעות בעלי חיים, תרפיה במוזיקה, קלינאי תקשורת ותרפיה במדיה; בנוסף ובמקביל מערך תמיכה למשפחות. שלוה זכתה לאורך שנות קיומה בפרסים ובאותות הוקרה רבים. פעילותה של שלוה קיבלה הכרה מאגודת התקנים הבינלאומית- תקן ISO  9001/2000   ובנוסף הצטרפה למועדון היוקרתי של תו מידות לאפקטיביות בהצטיינות.
תכנית אני ואימי היא תכנית תרפיה אישית לתינוקות מלידה ועד גיל שנה וחצי והוריהם. מטרת תכנית אני ואימי הינה כפולה: 1) התערבות מוקדמת ומיידית בתקופה קריטית להתפתחות התינוקות. 2) לאפשר להורים, החווים את ההלם הראשוני ואת הקשיים בגידול ילד עם מוגבלויות, להיות שותפים בתהליך הטיפולי לתינוקם. במהלך התכנית עשרות תינוקות, המלווים על-ידי הורים, מקבלים פעם בשבוע 4 שעות רצופות של טיפולי תרפיות במפגשים פרטיים. התרפיות כוללות: ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיה, הידרו-תרפיה, תרפיה במדיה, תרפיה לגירוי תחושתי. וטיפולי מסאז'.
מעון יום שיקומי הינו מעון חינוכי מיוחד המשלב באופן מלא תרפיות שונות לפעוטות בין הגילאים 1-3 שנים בעלי תסמונת דאון. התכנית נוהגת על-פי מודל חינוכי של התערבות מוקדמת המיועדת ליצור בסיס יציב להתפתחות העתידית של הפעוט. צוות המעון, המורכב ממטפלות לחינוך מיוחד ותרפיסטים, מנהל מערכת לימודים אינטנסיבית הכוללת פעילויות יצירתית ו-11 שעות שבועיות של תרפיות פרטיות וקבוצתיות. אחת לחודש, במהלך השנה בני המשפחה של הפעוטות שבמעון מוזמנים למפגשים של תמיכה והדרכה חינוכית.
גן שילוב הוא תכנית המשך של מעון היום השיקומי וכיום נמצא בתהליך של התרחבות הדרגתית. גן השילוב מציע סביבה חינוכית ייחודית בה ילדים בעלי צרכים מיוחדים לומדים יחד כשווים עם ילדים בעלי התפתחות נורמטיבית. מטרת התכנית היא ללוות את הילדים עד לגיל גן חובה ולתת להם כלים שיאפשרו להם לקחת חלק בתוכניות שילוב במסגרת מערכת החינוך הרגילה. כיום ישנם במעון עשרות ילדים בני 4.
תכנית אחר הצהריים היא תכנית שמטרתה להעניק כישורי חיים עצמאיים באמצעות פעילויות יומיומיות של ספורט, אומנות וחברה. כ-250 ילדים בעלי מוגבלויות שונות בין הגילאים 6-21 מוקפים ברשת חברתית תומכת ומשלבת  של חברים לקבוצה ומתנדבים. הילדים ובני הנוער נהנים ממגוון של פעילויות המיועדות לקידום פוטנציאל המשתתפים לשילובם בחברה. כחלק מפעילות זאת הוקמה להקת שלוה המורכבת כולה מילדים בעלי צרכים מיוחדים וכמו כן הוקמה קבוצת כדורסל מקצועית. הילדים בתכנית זו מגיעים מדי יום בהסעות מאורגנות לשלוה ומקבלים גם ארוחת ערב אשר הם עצמם לוקחים חלק בהגשתה. תכנית נלווית לתכנית אחר הצהריים היא תכנית הבוגרות של שלוה, תכנית ערב המיועדת ליצור קבוצת תמיכה והדרכה לבוגרות שלוה מגיל 21 ומעלה. מטרתה העיקרית של התכנית היא לשמר ולחזק את היכולות בכישורי החיים והחברה העצמאיים ולמנוע יתר פגיעות.
תכנית הנופשון: מסגרת הנופשון הינה תכנית המאפשרת לילדים בתכנית אחר הצהרים להישאר במגורי שלוה ללינת לילה אחת לשבוע וכמו כן אחת לחודש למשך סופשבוע שלם. עבור ההורים ובני המשפחה הנופשון מאפשר 24 שעות של מנוחה והפסקה מהמרוץ היומי.

מחנה קיץ: במהלך חופשת הקיץ מציעה שלוה קייטנת יום ויציאה למשך שבוע למחנה קיץ ביעד נופש דוגמת אילת. מטרת התכנית היא להעניק לילדים בעלי צרכים מיוחדים לפתח יכולות וכישורים עצמאיים לאחריות ולדאגה אישית ובמקביל להעניק למשפחות פרק זמן של מנוחה ואגירת כוחות.
תכניות הסברה וסנגור: שלוה מפעילה תכניות סנגור והסברה במגוון תחומי החיים, ביניהם מוזיקה, אמנות, ספורט ותקשורת על מנת לסייע בשילובם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים בחברה וכך ליצור חברה סובלנית ומקבלת יותר.

רוצה להתחיל לעגל לטובת שלוה- האגודה הישראלית לטיפול באנשים עם מוגבלויות ושילובם בחברה 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**