האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	מעגל לטובה</p>
<p>
	כל הזמן</p>
<p>
	משפיע</p>

  מעגל לטובה

  כל הזמן

  משפיע

 • <p>
	כסף קטן</p>
<p>
	משנה</p>
<p>
	הרבה</p>

  כסף קטן

  משנה

  הרבה

 • <p>
	מעגל לטובה</p>
<p>
	כל הזמן</p>
<p>
	משפיע</p>

  מעגל לטובה

  כל הזמן

  משפיע

 • <p>
	מרחיבים&nbsp;</p>
<p>
	את מעגל</p>
<p>
	ההשפעה</p>

  מרחיבים 

  את מעגל

  ההשפעה

עלינו

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

עלינו

עיגול לטובה היא עמותה ללא כוונת רווח הפועלת לשיפור החברה הישראלית באמצעות מנגנון חכם המאפשר לכל אדם בישראל לתרום קצת ולהשיג הרבה. העמותה נוסדה בשנת 2008 ע"י אורני פטרושקה, יעקב בורק ויהושע אגסי במטרה לעשות שינוי במעגל התרומה הכספית למטרות חברתיות בישראל.


באמצעות הוראה קבועה ניתן לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי או את תלוש המשכורת החודשי, ואת ההפרש לתרום לעמותות הפועלות בתחום הקרוב ללב התורם. תרומה של אגורות ספורות יוצרת עוצמה חברתית והופכת את המציאות למציאות טובה יותר. כסף קטן משנה הרבה.

 

סכומי תרומה פעוטים מאנשים רבים מצטרפים לתרומה משמעותית שמשפיעה על העשייה והחיים של מאות אלפי ילדים, נשים, חולים, זקנים, חיות ועוד. אלו הן לא סתם אגורות אלא כסף חברתי. כל מעגל חדש שנוסף מרחיב את מעגל ההשפעה ויוצר שינוי אמיתי בחייהם של מאות אלפים הזקוקים לכך.

 

המנגנון המיושם בחברות האשראי מאפשר למי שבוחר בכך לעגל כל עסקה בכרטיס אשראי לשקל הקרוב, ולתרום את האגורות שיעוגלו במלואן לעמותות וארגונים בהתאם לבחירתו/ה.
המנגנון המייושם בחברות השכר מאפשר לעגל את השכר נטו כלפי מטה ל- 5, 10, או 20 ש"ח ובכך לתרום שקלים ספורים בכל חודש.

 

הכסף הנתרם מועבר במלואו לעמותות הנבחרות ע"י התורם. כל העמותות העומדות לבחירה נכללו ברשימה לאחר סינון קפדני ע"י ועדה ציבורית בראשותו של נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר.  רוב רובן גם קבלו את "תו מידות לאפקטיביות".  כך מובטח כי התרומות מגיעות במלואן לארגונים המספקים מקסימום תועלת חברתית לצד שקיפות לציבור והתנהלות תקינה ואפקטיבית. העמותות הנבחרות מחולקות ל-10 תחומי פעילות שונים, כגון ילדים ונוער בסיכון, איכות הסביבה, נשים וכו'.

 


עמותת עיגול לטובה ישראל נבחרה לשמש כמדינה החלוצה בעולם לישום המנגנון, אליה יצטרפו מדינות נוספות בעתיד. נכון ליולי 2013, בברזיל, הולנד, דרום אפריקה, צרפת, אוסטרליה וארה"ב עומלים על פיתוח דומה, בהתבסס על הפעילות והידע שנצבר בישראל. לפרטים נוספים אודות העמותה הבינלאומית ראה -Round-up International  .