האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% מועבר לתרומה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

393 מעגלים

מרכז נא לגעת, במה לתרבות ואמנות יוצרת המקדמת דיאלוג שוויוני ומובילה לשינוי חברתי, מתוך אמונה ברוח האדם וביכולתו לגעת ולשנות. המרכז הוא בית ל:


תיאטרון נא לגעת - התיאטרון הראשון והיחיד מסוגו בעולם שכל שחקניו הם חרשים-עיוורים (עם לקות כפולה).


מתחם האירועים קפיש – מתחם לאירועים עסקיים ופרטיים בו מתקשרים האורחים בשפת הסימנים עם צוות המלצרים החרשים.


מסעדת בלקאאוט - מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת עם מלצרים עיוורים וכבדי ראייה, המציעה חוויה קולינארית יוצאת דופן.


מרכז הסדנאות - מגוון סדנאות בחשיכה וסדנאות שפת סימנים בהובלת צוות מנחים מקצועיים, עיוורים וחרשים.

 

המרכז הוקם בשנת 2007 בנמל יפו על ידי עמותת נא לגעת במטרה להעצים את אוכלוסיות החרשים, עיוורים והחרשים-עיוורים בישראל, להוות פלטפורמה לשילובם בתחומי התרבות והבידור בישראל, ולסייע להם להתפרנס בכבוד, תוך פיתוח יכולות וכישרונות אישיים, תחושת מסוגלות וכישורי עבודה. אל מול הקהל הרחב, המרכז פועל להשריש ערכים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה – באחרים ובעצמנו.

תיאטרון נא לגעת – היחיד מסוגו בעולם!

מרכז נא לגעת נפתח בשנת 2007 בעקבות ההצלחה הבינלאומית של "אור שומעים בזיגזג"– ההצגה הראשונה של אנסמבל השחקנים החרשים-עיוורים. ההצגה השנייה של אנסמבל זה, "לא על הלחם לבדו", מציגה בישראל מיום פתיחת המרכז והופיעה בפסטיבלים מובילים בלונדון, סיאול, ניו יורק, וושינגטון, בוסטון ואוסטרליה.
במהלך שנת 2015 עלו על בימת נא לגעת שתי הצגות חדשות: הצגת היחיד "תגידי תפוז", וההצגה "מבעד לרוח" בהשתתפות אנסמבל חדש המשלב שחקנים חרשים-עיוורים יהודים ומוסלמים, שחקנים רואים-שומעים ומתורגמנים.


(*פירוט נוסף על פעילויות המרכז ניתן למצוא בלשונית פרוייקטים).

*התוכן באחריות העמותה
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name

תיאטרון נא לגעת מפתח באופן שוטף הפקות תיאטרון חדשות בהשתתפות שחקנים עם מוגבלויות. על מנת ליצור תהליך עבודה נגיש לכל, העמותה נושאת בהוצאות הנגשה גבוהות ביחס למרכזי תרבות אחרים, כגון: מתורגמן לשפת הסימנים במגע והסעות מותאמות מכל רחבי הארץ לכל שחקן חרש-עיוור, צוות פסיכו-סוציאלי מקיף, ועוד. בתיאטרון נא לגעת השחקנים עם המוגבלויות זוכים לשכר מלא ולכל התנאים הסוציאליים הקבועים בחוק.

"לא על הלחם לבדו", בימוי: עדינה טל

11 שחקנים חרשים-עיוורים לוקחים את הקהל למסע קסום בעולמם המיוחד, במחוזות החושך, הדממה ו..הלחם. סביב ציר הזמן של לישת הבצק, התפחתו ואפייתו על הבמה נוצר מפגש חד פעמי בין השחקנים והקהל. הקהל חוזר ביחד עם השחקנים אל זיכרונות מוכרים, רחוקים, חולם חלומות נשכחים, חווה מחדש את רגעי האושר הקטנים ו"נוגע" בניצוץ הבריאה הקיים בכולנו. ביד בוטחת לוקחים השחקנים את הצופה לעבר רגעים קסומים שבין מציאות ודמיון, אל בין הנשגב והמגוחך, ותמיד מחזירים את הצופה לדבר הבסיסי, אל הלחם, אל הגעגועים לבית. "כי לא על הלחם לבדו אנחנו חיים"- הם אומרים, ומדגישים את חשיבות המפגש בינם לבין הקהל ואת הצורך בקשר, שהוא קיומי לא פחות מהצורך בלחם- עבור כולנו.

"מציאות תיאטרלית חלומית ומרשימה.. יש בכוחו של המופע הזה, עם הלהקה המיוחדת והמדהימה הזו, להחזיר את האמונה בטוב שבאדם, ולו לשעה קלה". (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות, 8.8.2008)

"מבעד לרוח", בימוי: משה מלכא

הצגה חדשה עם אנסמבל חדש של שחקנים חרשים–עיוורים (עם לקות כפולה). בהפקה מקורית חדשה, חושף תיאטרון נא לגעת את התהליכים המורכבים המתרחשים על הבמה. תיאטרון אלטרנטיבי המשלב בין שפת תיאטרון חזותי, תיאטרון פיזי, אמנויות הקרקס ושפת סימנים במגע. שפת תיאטרון זו מעמידה במרכז את אוכלוסיית החרשים עיוורים, שחקנים שומעים רואים ומתורגמנים, ומאפשרת להם להפוך ליצירת אמנות מתקשרת.

"הצגה חדשה של תיאטרון "נא לגעת" משלבת שחקנים חרשים- עיוורים, יהודים וערבים, ומתארת סיפור דמיוני בו הממשלה מבטלת את הזכויות הניתנות לבעלי מוגבלויות ומכשירה אותם לעבודה, לא רחוק מהיכולות המדהימות שמפגינים השחקנים על הבמה במציאות" (עידוא דגן, NRG, 4.11.2015)

"תגידי תפוז", בימוי: שרה סיבוני

מסע אל עולמה של בת שבע רבנסרי, שחקנית, חירשת-עיוורת (עם לקות כפולה). סיפור של התמודדות מעוררת השראה המועבר בשפה תיאטרלית הממחישה את הכמיהה לקשר בין אדם לאדם ובין שחקנית לקהל. על הבמה נארגים תמונות ילדות, זיכרונות, רגעי משבר של נערה, אישה ואם צעירה.

"מסע אמנותי מלא ומרתק לעולמה של רבנסרי ואל התמודדותה בחייה, שאיפותיה, משבריה ואימהותה מבעד למסך הלקות הכפולה שלה" (צבי גורן, הבמה, 12.4.2015)


מרכז הסדנאות החינוכיות של נא לגעת הושק בשנת 2014 על מנת ליצור חשיפה לאנשים עם מוגבלויות, ולהטמיע יכולות אישיות ומקצועיות באמצעות שימוש והיכרות עם המוגבלות. בבסיס כל סדנה חווים המשתתפים התנסויות ותהליכי קבלת החלטות בעלטה מוחלטת או ניסיונות לבסס תקשורת בהיעדר חושים, מתוך מטרה לפתח יכולות וכישורים חדשים תוך "התנסות" במוגבלות.
בין הסדנאות המוצעות כיום במרכז: סדנת שפת הסימנים הישראלית בהובלת מנחים חרשים וכבדי שמיעה, סדנת תיאטרון ומפגש עם שחקנים חרשים-עיוורים, סדנאות בחשיכה – פיסול, שוקולד, מוזיקה, תנועה, פיתוח מנהלים ועוד – בשילוב מנחים עיוורים וכבדי ראייה, ועוד.


מסעדת החושך בלקאאוט היא מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת, בשירות מלצרים עיוורים וכבדי ראיה. המסעדה פעילה 4 ערבים בשבוע באופן שוטף וכן מפעילה ערבי קונספט ייחודיים, סדנאות לקבוצות ואירועים פרטיים.


מרכז האירועים "קפיש" - מתחם אירועים המופעל ע"י צוות חרשים וכבדי שמיעה. המתחם מרווח ומאפשר עיצוב מודולארי וחלוקה למספר חללים על מנת להתאים לאירועים עסקיים או פרטיים בכל הגדלים והסגנונות. בכל אירוע ניתן ומומלץ לשלב תוכן אמנותי תרבותי מהמגוון הרחב שיש למרכז נא לגעת להציע: סדנאות, הדגמות שפת סימנים, התנסויות חושך ועוד.

רוצה להתחיל לעגל לטובת נא לגעת 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**