האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

82 מעגלים

"טנא בריאות"

 

קהילת יהודי אתיופיה בישראל, המונה היום כ-145.000 נפש, מתמודדת עם אתגרים ייחודים שאינם מוכרים לנו מעליות קודמות. מעבר לפערים החינוכיים, החברתיים והתרבותיים המקשים על היהודים האתיופים להסתגל לחברת הרוב הישראלית, עליהם להסתגל לאורח חיים שונה, למזון שונה, לשיטת בריאות שונה ולתחלואים האופייניים לחברה המערבית, אשר אינם מוכרים להם הואיל ולא היו קיימים באתיופיה.
בנוסף לקשיי ההסתגלות הבריאותית, החברתית והכלכלית, יוצאי אתיופיה מתמודדים עם תחלואה מסוג חדש, כגון: עלייה משמעותית בשיעור חולי הסוכרת, עודף משקל, אסתמה, יתר לחץ דם, עששת ועוד, כשאין בידם ניסיון וכלים להבין את הגורמים לה או את אופן הטיפול והמניעה.
קשיי הקליטה וההסתגלות הביאו לעלייה במספר המתמודדים במצבי מצוקה נפשיים/חברתיים, לקושי בתקשורת עם הצוותים המטפלים הנובע מפערי שפה ותפיסות בריאות שונות. ליקויי תקשורת אלה גורמים להיענות טיפולית נמוכה, לתסכול, ואף לאבחון לקוי העלול לגרום גם למוות.
עמותת 'טנא בריאות' הוקמה לפני 12 שנה, על מנת להתמודד עם אתגרים אלה. אנו מקדמים את בריאותם של יוצאי אתיופיה בישראל באמצעות: פיתוח חומרי הדרכה, קיום סדנאות והרצאות בכל הארץ לקיום אורח חיים פעיל ובריא לקהילה, איתור חסמים חברתיים ונפשיים וסיוע באיתור מוקדם וטיפול בחולי סוכרת ומחלות כרוניות אחרות, קורסים לבישול בריא, הפעלת קבוצות טיפוליות להקניית ידע טיפולי לאנשים עם מחלות כרוניות וליווי אישי של חולים מקרב יוצאי אתיופיה.
גולת הכותרת שלנו הוא שירות מתורגמנות רפואית מקצועית, בשפה העברית והאמהרית לקופות חולים ובתי חולים בארץ, על ידי עובדים יוצאי אתיופיה שהם אנשי מקצוע בתחום הבריאות, המסייעים בתיווך בין הרופאים למטופלים. אנו רואים שירות זה כמציל חיים, מצמצם ואף מונע מחלות חמורות ומוות, עקב אבחון לקוי. כמו כן, אנו מפעילים מוקד סיוע טלפוני למיצוי זכויות בפניות בנושאי בריאות הגוף והנפש, המסייע לרבים לקבל סיוע ראשוני וליווי בהתמודדות עם הבירוקרטיה של שירותי הבריאות בארץ.
"טנא בריאות" מעניקה בממוצע מידי שנה, שירות ופעילות ללמעלה מ- 10,000 איש (כולל סדנאות וימי בריאות, תרגום רפואי ומוקד תמיכה לבריאות הגוף והנפש). בנוסף אנו מקיימים פעילויות הסברה בתחום הבריאות באמצעות תכנית רדיו חודשית קבועה בה מאזינים עשרות אלפי אנשים מקרב הקהילה האתיופית בישראל.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת טנא בריאות 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**