האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

והדרת - הכוח השלישי (ע"ר)

חזרה לעמוד העמותות
504 מעגלים

עמותת "והדרת – הכוח השלישי (ע״ר)״ הוקמה בשנת 2009 במטרה לפעול לחיזוק ולהעצמה של אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל ולשינוי עמדות החברה ויחסה אל האזרח הוותיק. אנו מאמינים כי אוכלוסיית האזרחים הוותיקים אינה מהווה נטל על החברה כי אם להפך. לאור זאת אנו פועלים על מנת לאפשר לאוכלוסיית המבוגרים להמשיך ליצור, להשתכר שכר הוגן, ליהנות ולתרום. על מנת לענות על צורך לאומי זה הקמנו, בשיתוף פעולה הדוק עם מדינת ישראל ובתמיכתה, את פרויקט "דרוש ניסיון", פורטל תעסוקה לבני 60+, המתמקד בשימור ובשילוב מבוגרים בשוק התעסוקה במטרה ליצור מציאות שבה עבודה בשכר תהיה אפשרית עבורם.

דורשי עבודה מבוגרים נתקלים בחסמים משמעותיים: השתנות שוק העבודה, תפישות מוטעות בקרב מעסיקים ותופעת הגילנות.
כבר מגיל 45 משך השמן הנדרש לחיפוש עולה, ומגיל 55 עולה גם הסיכוי להתייאש. עוד נמצא כי השתתפות בני 65+ בכוח העבודה היא גורם חשוב הן כמקור הכנסה המשפיע על מצבם הכלכלי, והן בשל חשיבותה של העבודה בחיי האדם המבוגר, משום שהיא משפיעה גם על מעורבותו החברתית. ממצאים נוספים מעידים על קשר ישיר בין היות האדם עסוק, לבריאות ולמצב תפקוד, במיוחד בגיל מבוגר. לאור כל זה יש צורך בחיזוק מעמדו של האזרח הוותיק בהיבטים כלכליים, חברתיים ופסיכולוגיים.

התכנית ״דרוש ניסיון״ היא תכנית הדגל של עמותת ״והדרת – הכוח השלישי (ע״ר)״. בלב הפעילות אתר אינטרנט ובו משרות המפורסמות על ידי מעסיקים בפנייה המיועדת לאוכלוסיית בני 60+. אתר זה משפר את סיכוייהם למצוא עבודה, בכך שמעסיקים המפרסמים בו משרות לא יפסלו את מועמדות הפונים בגלל גילם.

במקביל מתקיימים שני מאמצים נוספים:
פעילות מול דורשי עבודה: הגעה אל קהל המבוגרים, השקעה בהכשרה ובהעצמה והכנה מחודשת לשוק העבודה.
פעילות מול מעסיקים: הסברה, קעקוע תופעת הגילנות, פנייה יזומה לחברות במגוון ערוצים, השתלבות במגמה של גיוון בתעסוקה וליווי מעסיקים.
התכנית היא ארצית. בפורטל ״דרוש ניסיון״ רשומים למעלה מ-16,000 דורשי עבודה מבוגרים, כ-3000 מעסיקים ובל זמן נתון ישנן כ-800 משרות פתוחות. מתחילת 2015, המשרד לשוויון חברתי שותף עם והדרת – הכוח השלישי (ע״ר) בפיתוח וביישום התכנית ״דרוש ניסיון״ כתכנית לאומית.
שותפים נוספים: חברת מגדל, עמותת מטב, תורמים פרטיים ועוד.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת והדרת - הכוח השלישי (ע"ר) 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**