האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל

חזרה לעמוד העמותות
2697 מעגלים

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל הינה הגוף המרכזי שמייצג את קהילת סוכרת מסוג 1 בישראל, הכוללת כיום 50,000 סוכרתיים מסוג 1, מתוכם כ- 5000 ילדים.
האגודה הוקמה כמלכ"ר בשנת 1983, ע"י הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים, שמצאו כי אין מענה לצרכי הקהילה בישראל והחליטו להתאגד ולפעול לשיפור איכות החיים של סוכרתיים מסוג 1 בישראל.
האגודה הינה שלוחה של ארגון ה-JDRF  - קרן המחקר העולמית הממוקדת בקידום ומימון מחקרים למציאת מרפא לסוכרת מסוג 1 ולשיפור איכות חיים של הסוכרתיים.
האגודה חרטה על דגלה מספר מטרות עיקריות:

1. כשלוחה של ארגון ה-JDRF העולמי, מטרת העל של האגודה הינה קידום מחקרים פורצי דרך בישראל לשיפור איכות החיים ולמציאת המרפא לסוכרת מסוג 1.

2. חתירה מתמדת ליצירת התנאים האופטימליים שיאפשר לסוכרתיים בישראל חיים מלאים ובריאים, בכל מסגרות החיים, החל מרמת הטיפול הרפואי ועד לקידום מדיניות מיטיבה.

3. העלאת המודעות למחלה בקרב הציבור.

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל פועלת במגוון מישורים ומובילה מהלכים לשיפור חייהם של ציבור הסוכרתיים בישראל, תוך תהליך תמידי של זיהוי והבנת צרכי הקהילה, וקידום מענה הולם לצרכים אלו, בין עם בייצוג האינטרסים מול הגופים הממשלתיים והציבוריים ובין אם בסיוע פרטני והוליסטי בהתמודדות היומיומית לסוכרתיים ובני משפחותיהם.

סוכרת מסוג 1 (נעורים) הינה מחלה חשוכת מרפא, אוטואימונית וכרונית, המלווה את החולה למשך כל חייו, ומחייבת אותו להתמודדות יומיומית. סוכרת מסוג 1 מתפרצת כאשר המערכת החיסונית של הגוף תוקפת, מסיבה שטרם פוענחה, את תאי הבטא בלבלב, האחראים על ייצור אינסולין. ללא הורמון זה, אין הסוכר נספג בתאים, אלא נותר בזרם הדם, ללא כל ויסות. לאור זאת, חיי הסוכרתיים תלויים בהזרקת אינסולין סינתטי כמה פעמים ביום, בדקירות רבות לבדיקת רמת הסוכר בדמם ובהקפדה יתרה על אורח חיים בריא.
בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית במקרי אבחון סוכרת מסוג 1 בישראל ובעולם. מידי שנה מאובחנים מאות רבות של חולים, מתוכם כ- 300 ילדים.
סוכרתיים מסוג 1 נאלצים להיאבק מידי יום ביומו על מנת לשמור על איזון רמות הסוכר בדמם ולהמנע ממצבים של היפוגליקמיה (מחסור סוכר בדם) והיפרגליקמיה (עודף סוכר בדם), אשר עלולים לסכן את חייהם. כמו כן, חוסר איזון ברמת הסוכר גורם בטווח הארוך למגוון סיבוכים אפשריים: ליקויי ראיה ועיוורון, פגיעה בכלי דם, קטיעת גפיים, סיכון גבוה להתקפי לב, כשל כליות (עד צורך בדיאליזה), שבץ מוחי ועוד. טיפול ומעקב קפדני אחר רמות הסוכר בדם, איזון המחלה ושמירה על אורח חיים בריא, מסייעים בהפחתת הסיכונים בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**