האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

103 מעגלים

מי אנחנו - ארגון "גישה לחיים" מייסודם של האונקולוג פרופסור בן קורן ואשתו המטפלת המשפחתית דבורה, שם לו למטרה לקדם את איכות החיים (wellbeing) ככלי קריטי בתהליכי הריפוי, הטיפול והסיעוד של חולים במחלות קשות וקשישים.

למה? - עיקר השיח המתקיים עם החולה והקשיש במערכת הרפואית והסיעודית מתמקד סביב בריאות ושרידות ודוחק לקרן זווית את השיח האישי והרגשי. פיתוח שיח המתמקד באדם, במשאבים הפנימיים שלו (משמעות, שייכות, מטרה, תקווה אל מול פחד, ותרומה למשפחה ולחברה) ובמסוגלות שלו לשלוט ולבחור את דרך חייו, משפיע גם על מצבו האובייקטיבי ומשפר את איכות חייו ואיכות חיי משפחתו.

פעילות – ארגון גישה לחיים פועל בשלושה מעגלים: החולה/הקשיש, משפחתו, הצוות המקצועי, באמצעות מגוון תכניות:

תכנית "מעלות" – תכנית הפועלת במוסדות סיעודיים ציבוריים בפריסה ארצית. בכל מוסד פועל "תומך איכות חיים" כחלק מהצוות המקצועי ומביא עמו כלים מעולם הליווי הרוחני המסייעים לדיירי המוסד, בני משפחותיהם והצוות המקצועי.

פרויקט "השיחה" – סדנה המבוססת על ערכה שפותחה במטרה לייצר תקווה ולהעצים את הקשר בין החולה/הקשיש לבני משפחתו ובין מטפל למטופל לקראת מצבי משבר אפשריים או בעת מצבי משבר קיימים. הסדנה מתקיימת תוך שיתוף פעולה עם בתי חולים, קופות חולים, מוסדות גריאטריים, הביטוח הלאומי וארגונים המטפלים בחולי אלצהיימר, סרטן ועוד.

תכנית "מעגלי שיח" – סדרת מפגשים עם רופאים, אחיות, עו"סים ומטפלים סיעודיים המתמקדים במניעת תשישות חמלה ושחיקה של הצוות המקצועי ומקנים כלים רכים כגון: הקשבה אמפטית, שיח עם מטופלים ובני משפחה על איכות חיים וסוף החיים ועוד. בין שיתופי הפעולה שלנו: קופ"ח מכבי, קופ"ח כללית, רשת עמית ועוד.

 תכנית "ממני אליך" – תכנית הכשרה למתנדבים עם קשישים, ניצולי שואה וחולים בקהילה. מדובר בהתנדבות מאתגרת המחייבת הכשרה המדגישה את הקבלה וההכלה של הקשיש והחולה כבן אדם הראוי לחום, הקשבה ואהבה, ולא  לרחמים. עד היום הכשרנו מתנדבים באגודה למלחמה בסרטן, יד שרה, הקרן לידידות, עיתים וברשויות מקומיות ברחבי הארץ.

מחקר התקווה – מחקר פורץ דרך שנעשה בשיתוף פעולה עם Mayo Clinic, Johns Hopkins University, Duke University כחלק מקידום תפיסה טיפולית המקשרת בין תקווה לחולים לבין תהליכי ריפוי בסרטן.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת גישה לחיים 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**