האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

4160 מעגלים

בית השנטי הוא בית עזרה לנוער בסכנה וחסר קורת גג, אשר נוסד בשנת 1984 ומאז סייע כבר לעשרות אלפי בני נוער, אשר נפגעו מאלימות פיזית, מינית, מילולית, ננטשו ע"י הוריהם, נפלטו ממסגרות טיפול פורמאליות, עולים חדשים וחיילים בודדים.  הבית משמש כמקלט מיידי זמני או קבוע לכל בני הנוער הנמצאים בסכנה  ממשית ומיידית.

בית השנטי, הוא בין המקומות היחידיים בארץ הנותן מענה כוללני וברמות שונות- משמש מקלט זמני, מסגרת ארוכת טווח וגם מפעיל תוכניות מנע לבני נוער הנמצאים בקבוצת הסיכון בטווח גילאים של 14-21

משך שנות פעילותו התפתח בית השנטי בייחודיות ובדרכי הטיפול שפיתח עבור נוער במצוקה. בשנת 1992, מתוך רצון להרחיב את פעילות בית השנטי, הקימה מריומה את עמותת "בית השנטי", אשר מתפקדת עד היום כעמותה רשומה בחוק.
בשנת 2000, זכה בית השנטי באות הנשיא למתנדב ומריומה התכבדה בהדלקת משואת יום העצמאות באותה שנה.
בשנת 2001 מריומה גייסה צוות עובדים שילמד וימשיך את דרך הטיפול הייחודית למען נוער זה.
בשנת 2007 העניקה העיר ת"א, למריומה קליין את אות יקירת העיר ת"א. על פועלה ועשייתה למען ילדי הרחוב.
בשנת 2009, אחרי כמעט שבע שנים של תכנון, הוקם "בית השנטי במדבר", פרויקט ייחודי מסוגו בארץ ובעולם, אשר נותן מענה לבני נוער מכל הארץ ומאזור הדרום בפרט.

בית השנטי קולט בני נוער מכל שכבות האוכלוסייה. ללא הבדלי דת, גזע, מין, מגדר או לאום. הבית מאכלס בין 35-50 בני נוער, בכל בית,  בו זמנית בטווח גילאים 14-21. הבית פתוח לכולם למעט נרקומנים, אלכוהוליסטים, עברייני מין וסובלים ממחלות פסיכיאטריות
בני הנוער השוהים בבית השנטי משתייכים לקבוצת נערים ונערות שנאלצו לעזוב את ביתם ומוצאים עצמם חסרי קורת גג עקב פגיעה פיזית, מינית, מילולית, יתמות, נטישה, או בני נוער אשר נפלטו ממסגרות טיפול פורמאליות, עולים חדשים וחיילים בודדים. כל אלה נמצאים בסכנה מיידית!
בני הנוער מגיעים לבית השנטי מכל הארץ. חלקם מגיעים בכוחות עצמם, חלקם נשלחים ע"י הרשויות לשהייה קבועה או זמנית, או עד אשר יתקבלו או יתפנה מקום במסגרת שיועדה להם. עבור רבים מבני הנוער זוהי הזדמנות אחרונה לבית חם ואוהב לפני התדרדרות לחיי רחוב. בנוסף, מסייע בית השנטי מידי שנה למאות בני נוער אשר אינם מתגוררים בו אך נעזרים בו לייעוץ, אוכל, כביסה, שימוש בטלפונים ועוד.

בית השנטי מאמין כי בני הנוער שמגיעים אל הבית בוחרים לשנות את חייהם ונרתם למען משימה זו. אנו מאמיני כי ביכולתם של ילדי בית השנטי להשלים את הפערים הלימודיים והמקצועיים שהם תוצר חייהם עד כה. בעבור זה נעשה הכל ועוד יותר.
רוב בני הנוער בהגיעם לבית השנטי, מנותקים ממסגרות לימודיות במשך תקופות ממושכות. כדי להבטיח את עתידם המקצועי בחייהם העצמאיים ואת התמדתם בלימודים, נבחרות מסגרות הלימודים תוך הקשבה לרצונותיהם, נטיותיהם, כשרונותיהם ויכולותיהם של כל נער ונערה. כמו כן, מסייע בית השנטי לבני הנוער להשתלב במסגרות תעסוקתיות

קבלות השבת מהוות אבן דרך משמעותית בהתפתחותו של בית השנטי וקיומן נשמר באדיקות עד היום.
בכל ערבי שישי וחג מתכנסים יחד ילדי ובוגרי הבית, הצוות ואורחים נוספים אשר מבקשים לחוש את אווירת השבת והמשפחתיות. וסביב שולחן ערוך ומלא כל טוב יושבים יחד בני נוער ובוגרים מכל הדתות ומכל המגזרים ושרים יחד בהתרגשות את השיר "שלום עליכם".

דרכי הטיפול בבית השנטי, גובשו על פי תפיסתה הייחודית, שראשיתה היא שכל אדם הוא קודם כל אדם לכן יצרה בית שחרט על דגלו לעזור לכל ילד באשר הוא, ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום. בנוסף דלת בית השנטי תהיה פתוחה 24 שעות ביממה וקליטת בני נוער תתאפשר בכל זמן נתון ללא צורך בהפניה רשמית או בתקופת המתנה כלשהי.

בשנת 1998, הקימה מריומה בבית השנטי פרויקט ייחודי שנקרא "פרויקט השנטרפיה" ומאגד בתוכו מגוון חוגים, טיפולים אלטרנטיביים ופעילויות.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת בית השנטי 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**