האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

בזכות- המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות

חזרה לעמוד העמותות
396 מעגלים

ארגון בזכות המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות, הינו עמותה הפועלת לקידום השוויון של אנשים עם מוגבלות פיסית, שכלית, חושית ונפשית, ולשילובם ולשיתופם בחברה בכל תחומי החיים. שמנו, ‘בזכות’, משקף את התפיסה המנחה אותנו, לפיה לכל בני האדם עומדות זכויות בסיסיות שוות. על פי תפיסה זאת, אנשים עם מוגבלות זכאים למענה הולם לצרכיהם המיוחדים בזכות ולא בחסד.
בזכות הוקם בשנת 1992 על ידי האגודה לזכויות האזרח, והפך תוך זמן קצר לארגון עצמאי. בזכות מהווה כתובת לאנשים שזכויותיהם נפגעו בגין מוגבלותם, לבני משפחותיהם, לאנשי מקצוע שעובדים עימם, לארגונים הפועלים בשטח בתחום זה ולקובעי מדיניות בכנסת ובממשלה. בזכות פועל בשם ולמען אנשים וילדים עם כל סוגי המוגבלות: פיסית, שכלית, נפשית, חושית ואנשים עם לקויות למידה, ללא הבדל דת, גזע, מין, גיל, מעמד ולאום.
למרות שהם מיעוט משמעתי בחברה, אנשים עם מוגבלות סובלים מהפליה ומהפרת זכויות בתחומי חיים רבים, כמו גם מסטיגמה ויחס מתנשא או רחמני. אנו ב’בזכות’ חותרים להסיר את המחסומים הפיסיים והחברתיים כאחד, הניצבים בפני אנשים עם מוגבלות בישראל. אנו שואפים להבטיח שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שילוב ושיתוף מלא בחברה, בכל תחומי החיים, וכן להגביר את המודעות הציבורית לזכויות ולצרכים של אנשים עם מוגבלות.
תחומי הפעילות המרכזיים שלנו הינם: שילוב בחינוך לילדים עם מוגבלות והבטחת זכויותיהם, דיור בקהילה, תעסוקת אנשים עם מוגבלות, אפוטרופסות ואוטונומיה, נגישות השירות, נגישות אנשים עם מוגבלות שכלית ונפשית להליכי חקירה והעדה בבית המשפט, קידום ההכרה בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלות נפשית בישראל ופעילות ענפה בחברה הערבית.
כל שנה מוקד פניות הציבור שלנו מקבל ומטפל ביותר מ-2,000 פניות; אנחנו עורכים כ-60 סדנאות והרצאות לאנשים אם מוגבלויות ובני משפחותיהם וכ-50 הרצאות וסדנאות לאנשי מקצוע ולקהל הרחב בנושאים מגובנים: הנגשת השירות, דיור בר בקהילה, בריאות הנפש, תעסוקה, אפוטרופסות ואוטונומיה, שוויון ואפליה, הליך הוגן ונגיש, סנגור עצמי ועוד. אנחנו מטפלים ומיצגים ביותר מ-15 עתירות ותיקים בבתי משפט השונים; מסייעים בהנגשת הליכי החקירה במשטרה והעדות בבית המשפט לאנשים עם מוגבלויות נפשיות, שכליות ומוגבלות בתקשורת; מוצאים חוברות ודפי מידע על נושאים שונים בשפה הערבית, מפיפצים באלפי עותקים ברחבי הארץ.
פעילותינו נעשית על ידי צוות מיומן ומקצועי, המסתייע במתנדבים, מלגאים וסטודנטים.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת בזכות- המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**