האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% מועבר לתרומה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

איל"ן- איגוד ישראלי לילדים נפגעים

חזרה לעמוד העמותות
5628 מעגלים

איל"ן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים -  מטפל באלפי ילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות פיזיות הסובלים מנכויות פיזיות מוטוריות וממחלות שריר ועצב שונות כגון שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות.
איל"ן הוקם בשנת 1952 הודות להתארגנויות מקומיות של  מתנדבים, מתוך מטרה לטפל באלפי התינוקות והילדים שנפגעו ממגפת הפוליו שפשטה בארץ באותה תקופה. מאז הקמתו, נשען הארגון בפעילותו על מסירותם של אלפי המתנדבים המלווים את בעלי המוגבלויות הפיזיות בישראל.
איל"ן מעניק שירותים לאלפי הנכים שבטיפולו באמצעות  41 סניפים ו-30 מוסדות הפזורים בכל רחבי הארץ. איל"ן מעניק שירותים ומסייע לכל בעלי המוגבלויות הפיזיות בישראל בכל המגזרים: בקיבוצים, במושבים, במגזר הערבי, במגזר החרדי ועוד.
איל"ן מלווה את בעלי המוגבלויות הפיזיות בכל שלב בחייהם מרגע איתור המוגבלות באמצעות סיוע למכונים להתפתחות הילד, תמיכה ישירה בגני הילדים ובבתי הספר בחינוך המיוחד וסיוע פרטני לילדים המשולבים במסגרות חינוכיות רגילות. 
בנוסף מפעיל הארגון שני מרכזי ספורט גדולים לנכים בוגרים ולילדים וכן מרכזי שיקום ותעסוקה לנכים בוגרים. כמו-כן, מפעיל איל"ן מעון ביתי לילדים נכים בירושלים ומעונות לנכים בוגרים המהווים בית חם ותומך עבור אלה שאינם יכולים להמשיך לגור בבית הוריהם.
איל"ן מקיים פעילויות שיקום ורווחה כגון שחייה ורכיבה טיפולית, פעילויות תרבות והעשרה המיועדות לנכים בכל הגילאים ומספק שירותי הסעה לפעילויות רבות. עוד מפעיל הארגון תכניות לפעילות חברתית, תנועת נוער, מועדוניות לצד בתי הספר והגנים בשעות אחר הצהרים, קייטנות, מחנות נופש ועוד.
דרך נוספת באמצעותה מגיש איל"ן עזרה היא בהענקת סיוע פרטני לנכה ולבני משפחתו לשם רכישת ציוד עזר ואביזרי שיקום כגון כסאות גלגלים, מחשבים ועוד. באופן מיוחד מתמקד הארגון במימון פעילויות שיקום ורווחה שאינן מתוקצבות ובמתן מענה לצרכים שאינם מסופקים על ידי הגורמים המוסדיים השונים.
איל"ן רואה בהשתלבות בעלי המוגבלויות הפיזיות בחברה ובקהילה יעד מרכזי בו יתמקד גם בעתיד. אנו עושים את מרב המאמצים לשנות את יחסה של החברה, מתוך אמונה כי קבלת הנכה ושילובו בקהילה תורמים לבעלי המוגבלויות לא פחות מאשר לכלל החברה בישראל.
מרבית תקציב העמותה מגיע מתרומות וממענקים של אנשים ומוסדות המזדהים עם מטרות ארגוננו. איגוד איל"ן הינו עמותה רשומה לפי חוק וללא כוונת רווח ונעזר בפעילותו במתנדבים רבים.
בשנת 2010 זכה הארגון בפרס ישראל. הפרס הוענק לאיל"ן בקטגוריה של מפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. הענקת הפרס מבטאת את הכרת המדינה בפעולתו הייחודית והברוכה של איל"ן לאורך השנים למען הנכים.

*התוכן באחריות העמותה
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name
 • this.pages.name

פרויקט הדגל של איל"ן לשנים הקרובות:
נכים בוגרים רבים בעלי מוגבלות קשה חיים כיום בישראל בקרב משפחתם בקהילה.  הנושא הקריטי ביותר לנכים אלו הוא יצירת שגרת חיים עם פעילות משמעותית הכוללת גם אינטראקציה חברתית כלשהיא.
אדם בעל מוגבלות הנמצא בביתו ואינו משולב בתעסוקה סובל מתחושת בדידות, ניכור ומפתח תלות והערכה עצמית נמוכה. מצב כזה יכול להוביל למשברים רגשיים ולהידרדרות המצב הפיזי והנפשי כאחד.

מרכזי היום של איל"ן מציעים לנכה הגר בקהילה מסגרת יומית של פעילויות ושירותים הכוללים את כל  הטיפולים הפארארפואיים להם הוא נזקק , טיפולי פיזיותרפיה, הידרותרפיה, ספורט מותאם וכד'  ובנוסף כמובן גם פעילות העשרה ותעסוקה מגוונת  כמו: יצירה, עיסוק באמנות –מוסיקה, ציור, פיסול, לימוד והעשרה  כגון לימודי מחשב, שפות השלמת השכלה ועוד. היצירות המיוצרות על ידי הנכים נמכרות בסכומים נאים כמתנות לציבור הרחב והמטופלים מרגישים בעקבות כך אנשים מועילים ותורמים לעצמם ולחברה. 
מרכז היום משמש גם מקום למפגשים חברתיים והמטופלים בו יוצאים במשותף לטיולים, לאירועים, וחוגגים מסיבות חגים, ימי הולדת וכד'.
ע"י הענקת השירותים והטיפולים האמורים משמש מרכז היום גורם מרכזי וחשוב עבור המטופלים  ומעשיר את חייהם.

כיום פועלים  4 מרכזי יום של איל"ן אך רק מרכז היום בבאר שבע נמצא במבנה מותאם שנבנה במיוחד לכך ועונה על כל הצרכים ועל כן עובד בהצלחה מרובה. מרכזי היום בתל אביב חיפה וירושלים מופעלים מתוך מבנים זמניים אשר אינם מאפשרים את מתן מלוא השרות וקלטו רק מספר מצומצם של נכים בהתאם לשטח המצומצם של המבנים.
על כן לקח איל"ן על עצמו לבנות 3  מבנים חדשים למרכזי יום  בתל אביב, חיפה וירושלים כדי לתת מענה למאות רבות של נכים הממתינים בביתם בחוסר מעש כדי להילקט במסגרת הולמת.

העלות המשוערת לבניית מרכז יום אחד כולל ציוד מותאם לפעילות הינה 3,000,000$.

 

שם הפרויקט: קייטנות הקיץ של איל"ן
 תמונה בשם – קיטנות אילן - מצורפת למייל ב- JPG
פרויקט קייטנות הקיץ של איל"ן משרת כ-850 ילדים ובני נוער נכים בגילאי  7-21 מכל רחבי הארץ  בחודשי הקיץ בתקופת החופש הגדול הילדים, תלמידים במסגרות לחינוך מיוחד וחינוך רגיל אשר אינם משתלבים ברובם בקייטנות "רגילות" במסגרת הרשויות המקומיות, המתנ"סים וקייטנות פרטיות, נאלצים לבלות את חופשת הקיץ בבתיהם ללא תעסוקה ובילוי לשעות הפנאי הרבות.
על מנת לתת מענה לבעיה זו, הקים איל"ן את פרויקט הקייטנות. הפרויקט מאפשר יציאה של הילדים הנכים לקייטנה מחוץ לבית למשך 6 ימים עם לינה בקיבוצים ובילוי משותף במחיצת ילדים ובני נוער בני גילאים דומים, מפגש חברתי, בילוי משלב פעילויות פנאי ונופש, פעילויות חברתיות יצירתיות, ספורטיביות, אתגריות, השתתפות בטיולים והכרת הארץ.
קייטנות הקיץ מתקיימות בשיתוף עם התנועה הקיבוצית על כל גווניה משנת 1984 בהצלחה מרובה, לרווחת ילדי איל"ן ובני משפחותיהם. מדי שנה מתקבלות באיל"ן תגובות אוהדות ביותר מההורים ומהתלמידים והמתנדבים הלוקחים חלק בפרויקט התנדבותי ייחודי זה. הקייטנות המתקיימות כיום בקיבוצים וביישובים קהילתיים מושכות מדי שנה יותר ויותר ילדים ובני נוער, המשתוקקים לטייל, לנפוש, לבלות ולהשתתף בפעילות חברתית, חוגים ומסיבות.
היציאה לקייטנות מאפשרת פרידה לזמן מה מהתא המשפחתי, לקיחת פסק זמן לילד ולבני משפחתו מהטיפול היומיומי האינטנסיבי, בילוי והכרות עם קבוצת השווים ועם בני נוער שאינם נכים ובעיקר הנאה וכיף.

 

פרויקט איל"ן  -3 
שם הפרויקט:  רכישת רכבים מותאמים להסעת נכים

 תמונה בשם- -רכב מותאם לנכים מצורפת למייל תמונה ב JPG 
מטרת הפרויקט הינה לעזור ברכישת רכבים ייעודיים מותאמים להסעת הנכים, אשר יאפשרו הסעתם של נכים קשים ממעונות איל"ן או מביתם ויבטיחו את השתתפותם בכל הפעילויות התעסוקתיות המוצעות לאוכלוסייה הייחודית על ידי איל"ן. המצב כיום הינו שנכים רבים אינם מצליחים להגיע אל הפעילויות המוצעות להם, בגלל קשיים של ממש, טכניים ואישיים, הנובעים מעובדת נכותם הקשה.
רכב ייעודי זה חייב להיות מצויד במיטב החידושים הטכנולוגיים, ובכל המכשור הרפואי הנדרש על מנת להבטיח נסיעה בטוחה של הנכה. 
מטרת הפרויקט היא להגיע אל נכים רבים אשר עד היום לא היה ביכולתנו להגיע אליהם בגלל בעיית ההסעה המיוחדת לה הם זקוקים. 
  כל רכב ייעודי שיירכש בתרומה ישולב במערך הסעות יומי באזור הנדרש ויעמוד לרשותם של הנכים המבקשים להגיע לפעילויות.  אין ספק כי רכישת רכב מסוג זה תאפשר לאיל"ן ליזום פעילויות שונות הקשורות בהסעתם של הנכים ובמיוחד בהסעתם של נכים בעלי דרגות נכות קשות במיוחד, למפגשים תעסוקתיים, חברתיים וטיפוליים גם יחד. 

מבדיקות שערכנו לאחרונה עם סוכנויות הרכב המתמחות בתחום זה עולה כי סך כל הרכישה נע בין 85.000 $  ל-95.000 $ .
הבדלי המחירים קשורים לרמת האבזור, הבטיחות והמכשור הרפואי הנדרשים.  מדובר ברכישה חד-פעמית אשר תשמש את אוכלוסיית הנכים במשך 10 שנים לפחות !!!

אנו מציעים כי הרכב המיוחד הזה ישא על דופנותיו שילוט הולם אשר יציין את שם התורם אשר תרם רכב זה או סייע ברכישתו למען אוכלוסיית הנכים בטיפול איל"ן.

רוצה להתחיל לעגל לטובת איל"ן- איגוד ישראלי לילדים נפגעים 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**