האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
 • <p>
	<span style="text-align: center;"><nobr>שלום, כיף שהגעת אלינו :)</nobr></span></p>

  שלום, כיף שהגעת אלינו :)

  עם עיגול לטובה:

   

  קנית ב 78.80 ש"ח?

  שילמת 79.0 ש"ח.

  תרמת  20 אג'!

   

  4 ש"ח ממוצע תרומה חודשי      100% בחירה

למי מעגלים ?

אני רוצה להתחיל לעגל

בחר את חברת האשראי שלך

התהליך פשוט וקצר - אורך פחות מדקה

הרשמה לניוזלטר

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל

חזרה לעמוד העמותות
5740 מעגלים

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית הוא ארגון הגג של תשעת מרכזי הסיוע הפזורים ברחבי הארץ. מרכזי הסיוע מעניקים סיוע נפשי וליווי לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ופועלים בנושאי חינוך וחיזוק הקשר עם הקהילה ברמה המקומית. האיגוד, לעומתם, פועל כסוכנות לשינוי חברתי ברמה הארצית, להרחבת זכויותיהם של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית ולשיפור השירותים הניתנים להם, וכן לצמצום היקף התופעה ובטווח הארוך למיגורה מהחברה בישראל.

היקף תופעת האלימות המינית רחב מהדעה הרווחת בציבור הישראלי. הנתונים מראים שאחת מכל שלוש נשים ואחד מכל שישה גברים יעברו תקיפה מינית במהלך חייהם. בכל שנה פונים כ-40,000 נשים וגברים למרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית לעזרה, ומדווחים על כל רצף הפגיעות המיניות, מהטרדות מיניות בעבודה ועד גילוי עריות בילדות.

כדי למגר תופעה הרסנית זו, המושרשת עמוק בחברה הישראלית, פועל האיגוד בגישה רב תחומית הכוללת פעילות חקיקה ולובי, פעילות משפטית ופעילות תקשורתית, מתוך הבנה שעל מנת ליצור שינוי חברתי יש לפעול בכמה מישורים במקביל.

המחלקה המשפטית של האיגוד מייצגת את האיגוד בערכאות השיפוטיות, מעניקה סיוע משפטי לנפגעות בסוגיות עקרוניות וייעוץ לרכזות הליווי בהליך הפלילי של המרכזים. מחלקת השדולה והסנגור של האיגוד פועלת בקרב מקבלי החלטות בכנסת ובממשלה במטרה להשפיע על מדיניות מקבלי ההחלטות, לקדם חקיקה, יישום ואכיפה של המדיניות, ולייצג את האיגוד בוועדות פרלמנטריות ובוועדה המייעצת של הרשות לקידום מעמד האישה בישראל. הפעילות התקשורתית של האיגוד, שמטרתה העלאת המודעות הציבורית להיקף התופעה, לגורמים לה ולהשלכותיה, כוללת קמפיינים ואירועים ארציים ואת הוצאתו לאור של הדו"ח השנתי המתרכז בנושא אחד הקשור לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.

פעילות ענפה זו הובילה לכך שבשנים האחרונות השיג האיגוד הישגים רבים בתחום החקיקה, שיפור השירותים הניתנים לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית והגברת המודעות לגורמים לתופעה ולדרכים למניעתה.

*התוכן באחריות העמותה
רוצה להתחיל לעגל לטובת איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל 1. בחר כרטיס אשראי:
התרומה החודשית ויעדיה יופיעו בדפי הפירוט החודשיים שלך ראה דוגמה**